4 grudnia 2009

99 znaczków i dziewczyny górą

.

Zadanie wysłania kartek świątecznych do naszych klientów zostało wykonane. To szczególna zabawa i przyjemność: najpierw wyszperać kartkę odpowiadającą wizerunkowi firmy, potem zaprojektować charakterystyczne życzenia, zaktualizować listę osób, którym pragniemy sprawić przyjemność pamiętania, wynegocjować cenę na wydruk, złożyć zamówienie.
Wybraliśmy po raz kolejny znany skądinąd UNICEF; zwyciężyła prostota formy, a kurier w mig dostarczył gotowe dzieło.
Podczas odręcznego podpisywania kartek rozgorzała dyskusja na temat różnicy pomiędzy naklejeniem symbolicznego znaczka a użyciem frankownicy. Chłopaki wskazują na racjonalny atut automatu: pod każdym względem jest taniej i szybciej, natomiast dziewczyny dostrzegają estetyczny walor okolicznościowego znaczka, który uzupełnia nastrój świąteczny. Poczta Polska wypuściła w tym roku prześliczne anielskie znaczki, które wypatrzyłam, zakupiłam i nakleiłam na wcześniej zaadresowane koperty wysłuchując komentarze w stylu:

Wow, Dorota nauczyła się drukować koperty korzystając z opcji korespondencji seryjnej! (intertekstualny komunikat: no tak, jednak ta kobieta potrafi korzystać z komputera!)
Opowiadaj, jak ci się lizało znaczki? (to już przestrzeń wyobraźni wyrażającej niezaspokojone potrzeby, a intertekst jest ciut ciut sprośny)
Teraz już tylko nauczymy cię SQELa i dołączysz do nas.(he he, czyli jest nieźle, bo w oczach mężczyzn mam szansę i rokuję!?)

Powiem tak: lubię życzliwą i swobodną atmosferę w pracy, a stosik 99 białych kopert z kolorowymi znaczkami prezentuje się przepięknie. Słowo daję!!! Pozostało mi już tylko wysłać kartki do najbliższej rodziny oraz przyjaciół i znajomych królika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...