2 sierpnia 2010

męskie klimaty

.


... i będzie miał czarne kędziorki - rozmarzonym głosem dokończył zdanie kolega.

...

Zajrzeli do nas znajomi, późnym wieczorem, po calutkim dniu intensywnej pracy.
Rzut beretem stąd, na niecały kilometr, powstał z ich marzeń i pasji drugi sklep Green Shop, sklep z żywnością ekologiczną. Kolejny dzień rozpakowywania, układania rzeczy na półkach i potrzeba relaksu na łonie natury, z butelką wina z dobrym jedzonkiem. Grill rozgrzany do czerwoności, więc ziemniakom zdjęłam mundurki, nałożyłam kawałki żółtego sera, posypałam przyprawą ziołową i na ruszt, do tego pomidory z serkiem feta i bazylią. Na przystawkę pasztet z pestek dyni i chlebek. Na deser ciasto z czarnymi jagodami i malinami. Rozmowy o wszystkim, a nade wszystko o zmianach w naszym życiu, o rozwoju naszych dzieci, o spełnianiu się marzeń.
Znamy się z Josephem od 10 lat. Jesteśmy rodzicami dzieci, które nie tylko się przyjaźniły i przyjaźnią nadal, dziewczynki wyrastają na piękne kobiety, ale i doświadczają różnorodnych smaków życia, także burzliwych zmian w życiu swoich rodziców. Krajobraz wokół nas zmienia się z roku na rok, z dnia na dzień. W jego życiu pojawiła się śliczna dziewczyna z bogactwem swoich osobistych doświadczeń i stworzyli związek silny, dojrzały, rozwijający się świadomie, z uważnością i z błogosławieństwem 2letniej córeczki, i syna, który już żyje w ich sercach.
Mam poczucie ekspansji nowego życia w męskich klimatach, bo... Wczoraj usłyszałam: 'otwieramy się na drugie dziecko, odstawiam tabletki, a życie zdecyduje o tym, jak i kiedy to się stanie'. Skądinąd wiem, że ponad 3 letnia dziewczynka tęskni za braciszkiem. Przyjaciółka, moja rówieśniczka, za 2 miesiące urodzi chłopca, brata dla 22letniej córki i 18letnego syna... i tak mogłabym wyliczać jeszcze długo. Fenomenalny czas przemian, nieprawdopodobnych zjawisk. Dzieje się coraz ciekawiej!

Foto: dream

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...