18 marca 2011

ASANA_Fabryka Kreatywności

...

Jest w Zielonej Górze urokliwe miejsce, gdzie zamieszkała cisza. Tam można praktykować jogę pod okiem Kasi i tańczyć z Patrycją. Tam zdarzyło się spotkanie dwóch kobiet i wspólny projekt warsztatów rozwoju osobistego pt.

Centrum Wszechświata - JA _ w każdą środę wieczorem

...

Rodzimy się w określonym czasie i miejscu, spotykamy ludzi i zdarzenia jak drogowskazy, które prowadzą nas dalej i dalej. Podejmujemy decyzje, idziemy, potykamy się, zatrzymujemy, stawiamy krok do tyłu, i uważnie przyglądamy się i sobie i temu, co znajduje się wokół nas:

Gdzie jestem? Co mam? Kim jestem dla siebie? Kim jestem dla innych? Czego chcę? Czy akceptuję to, co widzę? Co chcę zmienić? Jak chcę to zrobić? Co potrafię? Czego chcę się nauczyć? Jak chcę się czuć?

Motywem przewodnim warsztatów w Centrum Asana Fabryka Kreatywności jest ‘mój głos’ i ‘moje słowo’. Są one kluczem do przyjrzenia się na różne sposoby temu, co w sobie lubimy i czego nie akceptujemy. Jeśli znamy prawa natury i siebie, to możemy świadomie zdecydować, w którym kierunku się chcemy się rozwijać. Zajmujemy się sobą, albowiem nasze centrum wszechświata znajduje się w naszym sercu, w umyśle, w duszy. Doświadczając codzienności, poszukując inspiracji i czegoś ‘więcej’, odkrywamy swoje możliwości i wykorzystujemy je dla swojego dobra. Jako że w świecie ludzkim nie jesteśmy samotną wyspą, a wpływamy na siebie nawzajem jak naczynia połączone, to nasze samopoczucie ma wpływ na naszych najbliższych: rodzinę, przyjaciół, znajomych. To, co myślę, co czuję, w jakiej kondycji jest moje ciało, decyduje o tym, że jest nam razem mniej lub bardziej dobrze.

Spotkanie z drugim człowiekiem jest darem i przygodą odkrywania czegoś nowego dla siebie. W jego oczach możemy czytać swoje myśli, uczucia, przekonania, jak w książce.
Terminy i tematy spotkań:

23 marca - ”Szanuj swoje słowo. O uważności”
30 marca – „Dziękuję za… Moc wdzięczności”
6 kwietnia – „O samoakceptacji. Jestem jaka jestem”
13 kwietnia – „Co dajesz to wraca. O kochaniu, miłości i szczęściu”
20 kwietnia – „Sztuka wytyczania celów i ich realizowania”
4 maja – „Myślę, czuję, jestem. O samoświadomości”
11 maja – „Mój cień jest moim przyjacielem. Lęki i emocje”
18 maja – „W krainie słabości. Głos duszy. Zaufanie”
1 czerwca – „List do wewnętrznego dziecka. O przytulaniu”
8 czerwca – „Czego pragnę? Mapa marzeń”
15 czerwca – „Wszystko płynie. Piękno zmiany. Linia czasu”
22 czerwca – „Dziękuję mamo. Dziękuję tato. Relacje i związki”
29 czerwca – „Wszystko ma swoje miejsce i czas. Jest to co jest. Istota pokory”


Czas trwania: 19.45 – 21.15

Miejsce:
ASANA Fabryka Kreatywności, Zielona Góra, ul. Łużycka 17

ZAPRASZAMY
2 komentarze:

  1. Orzeszek ... ! Że też nie w Poznaniu :/

    OdpowiedzUsuń
  2. :)
    do Zielonej blisko. Jestem do dyspozycji. Mogę z przyjemnoscią wykonać tę samą pracę w stolicy Pyrlandii, jeśli tylko otrzymam zaproszenie. Tymczasem ja zapraszam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...