11 marca 2011

kobieta jest tajemnicą

...

Oto przedstawiam mój pierwszy projekt, który właśnie się narodził. Jaki był poród? Opowiem w pierwszej książce, którą napiszę (może) za 10 lat, o ile będę pamiętać dni lutego, marca 2011 roku. Albo Renia opowie, wszak to ona jest profesjonalną i doświadczoną położną, na dodatek zaprosiła mnie do swojej szkoły rodzenia. Zaułek ciszy, skąd emanuje magiczna energia nowego życia.
... a moje dziecko zaczyna raczkować.
Wygląda na to, że jest dobrze.
Preludium:

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. W codziennym pośpiechu zarządzanym funkcją autopilota warto zatrzymać się i zauważyć zielone liście na drzewie, usłyszeć śpiew ptaków, zwrócić uwagę na zwyczajne rzeczy.

Marzenia motywują ludzkie działania, nadają życiu sens, ale najważniejsza jest droga, która do nich prowadzi. Często długa i kręta. Drobiazgi powszedniego dnia, jak puzzle, składają się na końcowy cel, dlatego ważne jest dostrzegać ich piękno, czerpać z nich radość i codzienne zadowolenie. Zasypiając dziękuj za nie i za wszystkie dary losu, albowiem to dzięki nim jesteśmy Tu i Teraz. Za to, że masz dach nad głową, męża, dzieci, dwie ręce, które upiekły pyszne ciasto. Podziękuj sobie, że zrobiłaś zakupy, zmyłaś naczynia, znalazłaś czas dla siebie, i że pozostałe rzeczy możesz przełożyć na jutro. Bo jutro też jest dzień i kolejne 1440 minut do zagospodarowania. W ten sposób budujesz w sobie gniazdko wewnętrznej ciszy, w której odpoczywasz.

W ramach zarządzania swoim życiem możemy zdecydować się na świadome dzielenie się tym, co sami pragniemy otrzymywać, bo podstawowe prawo naturalne powiada: co dajesz to wraca zwielokrotnione. Do ciebie należy decyzja, z jakim nastawieniem umyjesz okna, wyprasujesz ubrania, ugotujesz obiad, czy uśmiechniesz się do drugiej osoby. Przepływ emocji jest przepływem energii, która rozprzestrzenia się wokół nas, jak światło słońca. Inspiracja, okazje, możliwości płyną z zewnątrz, a ostatnie słowo w tej sprawie należy do ciebie.

Przebudzenie, samoświadomość, poczucie szczęścia nie przyjdą same. Zatrzymaj się na chwilę, rozejrzyj dookoła, zdecyduj, że chcesz być szczęśliwa. Pamiętasz? Jesteś słońcem swojego małego wszechświata, autorem swojej opowieści, opiekunem własnej tajemnicy, szefem swojego życia. Jak chcesz! Po prostu.

Niniejszym coś dla ciała i dla duszy – warsztaty o codzienności, kobiecości, delikatności, mocy działania, chwilach zwątpienia, o emocjach, o zwyczajnych potrzebach i o marzeniach.


Zapraszam w piątkowe wieczory

na warsztaty rozwoju osobistego w cyklu:

Kobieta jest tajemnicą


w godz. 17.45 - 19.30


***

Tematyka

25.03.2011r. O odpowiedzialności bycia sobą.

1.04.2011r. Akceptacja siebie: Jestem jaka jestem.

8.04.2011r. Dbam o siebie. Asertywność.

15.04.2011r. To, co dla mnie najważniejsze. Wartości.

6.05.2011r. Życie celowe. Działanie w strefie wpływu.

13.05.2011r. Rodzice i dzieci. Porządki miłości.

20.05.2011r . Co dajesz, to wraca. O wdzięczności.

27.05.2011r. Kobieta. Mężczyzna. O bliskości.

3.06.2011r. Nie ma zwykłych chwil. Sztuka uważnego życia.

17.06.2011r. Marzenia jak drogowskazy. O czym marzę?

***

Miejsce: Ul. Anny Jagiellonki 25, Ośrodek Zdrowia – parter

wejściówka - 25,- PLN / karnet 4 spotkania 80,-PLN

Tel.: 602 423 066

email: d.leligdowicz@wp.eu

www.avemeavia.pl

Do zobaczenia!

foto Google

3 komentarze:

 1. Szkoda, że ja taka bojaźliwa w kwestii prowadzenia samochodu na dłuższych dystansach niż 30 km;) Chętnie bym skorzystała i wybrała się na takie spotkanie:)Z drugiej strony nigdy nie mów nigdy co to jest ok 80 km;)

  OdpowiedzUsuń
 2. :)
  zapraszam, to jest rzut beretem,
  :)
  samochodem w swoim czasie przez 5 lat co dwa tygodnie jeździłam do Poznania, a przez 4 miesiące co tydzień do Wrocławia,
  nie wspomnę wyskoków nad morze albo na Mazury, albo do Monachium. Warto zrobić kolejne 30 km i przekonać się, jak smakuje przekraczanie granic. Dzięki temu polubiłam jazdę samochodem.
  spokojnej nocy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do Zielonej Góry. Droga jest znakomita. Znam ją na pamięć
  :)))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...